Par fondu
SG Capital Partners Fund I” ir nekustamā īpašuma fonds, kura fokuss ir Baltijas valstu reģions. Fonda mērķis ir veidot stabilu peļņu ilgtermiņā, nodrošinot iespēju investēt ilgtspējīgos īpašumos. Fonds aktīvi pārvalda portfeli, kurā ir nekustamie īpašumi visās trīs Baltijas valstīs. Fonds īpašu uzmanību pievērš aktīvu vērtības palielināšanai un darbības efektivitātei.
SG Capital Partners Fund I” fonds strādā saskaņā ar vides, sociālajiem un labas korporatīvās pārvaldības (ESG) principiem. Tas apvieno finansiālu stabilitāti ar atbildīgu izaugsmi, piedāvājot saviem investoriem drošus un pelnošus risinājumus.
Lielākie aktīvi
Ilgtspējas riski var ietekmēt Fonda ieguldījumu – komerciālā nekustamā īpašuma aktīvu – vērtību, tādēļ, lai šos riskus pārvaldītu, Fonds nosaka būtiskās darbības ietekmes jomas un ar tām saistītos ilgtspējas riskus. Tālāk šo risku pārvaldība tiek integrēta Fonda Ilgtspējas stratēģijā un mērķos, kuru īstenošanu un izpildi uzrauga Fonda Ilgtspējas komiteja un Fonda pārvaldnieka valde.
Pieņemot Fonda ieguldījumu lēmumus, tiek izvērtēti arī ilgtspējas riski un to potenciālā ietekme uz konkrēto aktīvu. Pēc aktīvu iegādes Fonda ieguldījumu portfeļa darbības rezultātus un radīto ietekmi uz ilgtspēju uzrauga Fonda Investīciju un Ilgtspējas komitejas atbilstoši savām atbildības jomām.
Plašāk par ilgtspējas riskiem un to pārvaldību var uzzināt pievienotajā dokumentā.
- Sākotnējā versija 1.0 publicēta 25.11.2024.
Informācijas atklāšana tīmekļa vietnē par finanšu produktiem, kas veicina vides vai sociālos raksturlielumus
Galvenais Fonda ilgtspējas mērķis ir samazināt ar nekustamā īpašuma aktīvu portfeli saistīto oglekļa dioksīda jeb CO2 emisiju apjomu, tādejādi veicinot klimata pārmaiņu mazināšanu. Veicot ieguldījumus ēku ilgtspējas uzlabošanā, Fonds veicina vides un sociālos raksturlielumus.
Fonds iegādājas jau esošas biroju un noliktavu ēkas, veic ieguldījumus ēku energoefektivitātes, noturības un vides pieejamības uzlabošanā, kā arī apkārtējās vides labiekārtošanā, un iznomā šo ēku platības. Fondam piederošās ēkas ir sertificētas BREEAM In-use ilgtspējas sertifikācijas sistēmā, tādējādi apliecinot atbildīgu vides pārvaldību un ēku ilgtspēju.
Fonds ņem vērā ieguldījumu lēmumu svarīgāko negatīvo ietekmi uz ilgtspējas faktoriem, nodrošina tās pārvaldību un ziņo par obligātajiem klimata un citiem ar klimatu un vidi saistītajiem rādītājiem. Ilgtspējas faktoru ietekme un ilgtspējas riski tiek izvērtēti vēl pirms nekustamā īpašuma aktīva iegādes.
Vides un sociālo raksturlielumu sniegumu Fonds novērtē, izvērtējot Fonda Ilgtspējas stratēģijā noteikto rādītāju izpildi (piemēram ēku enerģijas patēriņu, SEG emisiju apjomu), kā arī ieguldījumu lēmumu svarīgākās negatīvās ietekmes rādītājus.
Fonds ir ieviesis labas pārvaldības prakses ne tikai Fondā, bet prasa to nodrošināt arī sadarbības partneriem un klientiem.
Turpmākajās sadaļās ir izklāstīta būtiskākā informācija par Fonda veicinātajiem vides un sociālajiem raksturlielumiem un to uzraudzību, taču detalizētāku izklāstu par visiem turpmāk izklāstītajiem aspektiem varat atrast šeit.
Fonds veicina vides vai sociālos raksturlielumus, bet tā mērķis nav ilgtspējīgs ieguldījums.
Fonds, renovējot tam piederošās biroju un noliktavu ēkas, uzlabojot to siltumnoturību, uzstādot ēkās energoefektīvas iekārtas un apgaismojumu, pilnveidojot ēku iekšējās tīklu sistēmas, ieviešot alternatīvās enerģijas avotus, uzlabo šo ēku energoefektivitāti, samazina SEG emisiju apjomu un uzlabo vides pieejamību. Tādējādi daļa no Fonda veiktajiem ieguldījumiem ēku ilgtspējas uzlabošanā veicina vides mērķa – klimata pārmaiņu mazināšana – sasniegšanu, un Fonds to klasificē kā ilgtspējīgus ieguldījumus.
Lai nodrošinātu, ka Fonda ilgtspējīgi ieguldījumi nenodara būtisku kaitējumu nevienam no citiem vides mērķiem, Fonds ņem vērā svarīgāko negatīvo ietekmi uz ilgtspējas faktoriem un ziņo par obligātajiem klimata un citiem ar klimatu un vidi saistītajiem rādītājiem, kas piemērojami ieguldījumiem nekustamā īpašumā.
Ik gadu, novērtējot nelabvēlīgo ietekmju apmēru, Fonda pārvaldnieks uzrauga, kā Fonda investīciju darbības ietekmē apkārtējo vidi.
Fonda veicinātie vides un sociālie raksturlielumi ir saistīti ar Fondam piederošo aktīvu – biroja un noliktavu ēku – ilgtspējas un vides pieejamības uzlabošanu, apkārtējās vides labiekārtošanu un sociālo iekļaušanu.
Ēku ilgtspējas uzlabošana ietver ēku renovāciju un energoefektivitātes uzlabošanu, lai pagarinātu ēku ekspluatācijas laiku, samazinātu enerģijas patēriņu un ēku radīto SEG emisiju apjomu, kā arī ieviestu fosilajai enerģijai alternatīvus enerģijas avotus.
Līdztekus ēku ilgtspējas uzlabošanai, tiek labiekārtota arī apkārtējā vide ap ēkām, priekšroku dodot cilvēkiem un to labbūtības veicināšanai.
Fonds veic ieguldījumus atbilstoši komerciālā nekustamā īpašuma stratēģijai, t.i., Fonda ieguldījumu stratēģija ir vērsta uz esošu biroju un mazumtirdzniecības ēku, un loģistikas centru Rīgā vai tās tuvumā iegādi, to sertificēšanu BREEAM In-Use ilgtspējas sertifikācijas sistēmā un sertifikāta līmeņa uzlabošanu, veicot ieguldījumus ēku ilgtspējas uzlabošanā, un arī šo ēku platību iznomāšanu.
Galvenais Fonda mērķis ir samazināt ar nekustamā īpašuma aktīvu portfeli saistīto oglekļa dioksīda jeb CO2 emisiju apjomu, taču ir arī citi ilgtspējas mērķi.
Papildus Fonds īsteno labas pārvaldības praksi attiecībā uz Fondiem piederošo meitas sabiedrību pārvaldību un kontroli. To īsteno atbilstoši Pārvaldnieka izstrādātajai Iesaistīšanas politikai.
Fonda veiktie ieguldījumi, galvenokārt, saistīti ar vides un sociālo raksturlielumu veicināšanu, kā rezultātā uzlabojas Fonda pārvaldīto aktīvu – biroja un noliktavu ēku – ilgtspēja.
Lai arī Fondam nav ilgtspējīga ieguldījuma mērķa, daļa no ieguldījumiem tiek klasificēti kā ilgtspējīgi1, jo veicina vides mērķa – klimata pārmaiņu mazināšana – sasniegšanu.
1 saskaņā ar Regulas (ES) 2019/2088 2.panta 17.punkta prasībām.
Vides vai sociālo raksturlielumu uzraudzībai tiek izmantoti Fonda Ilgtspējas stratēģijā noteiktie sasniedzamie rādītāji, kas raksturo to, cik lielā mērā ir izpildīti Fonda ilgtspējas mērķi. Šo rādītāju izpildes progresu regulāri uzrauga Fonda pārvaldnieks un Fonda Ilgtspējas komiteja.
Fonds arī ņem vērā svarīgāko negatīvo ietekmi uz ilgtspējas faktoriem, sagatavo datus par vairākiem ar klimatu un vidi saistītiem rādītājiem un ik gadu ziņo par tiem.
Fonda pārvaldnieks ik gadu novērtē Fonda ilgtspējas sniegumu, līdz ar to arī vides un sociālos raksturlielumus, izvērtējot Fonda ilgtspējas snieguma rādītājus pret Ilgtspējas stratēģijā definētajiem mērķiem.
Lai Fonds varētu aprēķināt/ ziņot par vides un sociālajiem raksturlielumiem, dati tiek ievākti un apkopoti no Fonda un tam piederošo meitas uzņēmumu grāmatvedības un datu pārvaldības sistēmām, līgumu reģistriem un dokumentiem, Fonda konsolidētā gada pārskata, kā arī no publiskām datu bāzēm un reģistriem.
Fonda 1. un 2. pakāpes emisijas, kā arī enerģijas patēriņš tie aprēķināts, izmantojot CRREM rīku, kurā tiek ievadīti dati no iepriekš minētajiem avotiem.
SEG 3. pakāpes emisiju aprēķinu nodrošina trešās puses pakalpojumu sniedzējs ar atbilstošu kvalifikāciju un zināšanām.
Tā kā pamatā visi dati nāk no Fondam piederošo meitas sabiedrību pārvaldītām datu bāzēm un sistēmām, un Fonda pārvaldnieks ir tieši iesaistīts šo uzņēmumu pārvaldē, tad datu ieguvei nav ierobežojumu.
Vienotas metodoloģijas trūkums SEG emisiju aprēķinā ir uzskatāms par ierobežojumu.
Potenciālā ieguldījuma objekta (t.i. nekustamā īpašuma – biroju vai noliktavu ēku kompleksa) padziļinātā izpēte tiek veikta pirms katra aktīva iegādes. Izpētes mērķis ir iegūt pēc iespējas pilnīgāku informāciju par ieguldījuma objektu, definēt tā biznesa plānu, kā arī noteikt iespējamos juridiskos, tehniskos, finanšu un nodokļu, kā arī ilgtspējas riskus.
Par šādas izpētes uzsākšanu lēmumu pieņem Fonda Investīciju komiteja. Savukārt, saņemot izpētes rezultātus, Investīciju komiteja lemj par ieguldījumu veikšanu.
Ārējās kontroles nav noteiktas.
Fonda pārvaldnieks, izmantojot Fonda īpašumtiesības tā meitas uzņēmumos un savu pārstāvniecību šo uzņēmumu valdē, piedalās ieguldījumu lēmumu pieņemšanā, kā arī ieguldījumu lēmumu svarīgākās negatīvās ietekmes mazināšanā, ieguldījumu pārvaldībā un kontrolē ar mērķi maksimāli palielināt Fondu aktīvu ieguldījumu vērtību un īstenot Fondu Ieguldījumu un Ilgtspējas stratēģijās noteiktos mērķus.
Fonda veicināto vides un sociālo raksturlielumu atbilstības nodrošināšanai atsauces etalons nav noteikts.
- Sākotnējā versija 1.0 publicēta 16.08.2024.
- Aktualizētā versija 2.0 publicēta 25.11.2024. Ieguldījumu stratēģijas apraksts papildināts ar labas pārvaldības prakses aprakstu.
Periodiskie ziņojumi par vides vai sociālajiem raksturlielumiem
- Pārskata perioda 01.01.2023. – 31.12.2023. ziņojums kopā ar Fonda konsolidēto gada pārskatu publicēts www.ur.gov.lv. 22.04.2024.