ILGTSPĒJĪGS

Baltijas komerciālais nekustamais īpašums

Par mums


SG Capital Partners AIFP (SG Capital) ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks ar uzsvaru uz investīciju ilgtspēju. Mūsu klienti ir vadošie institucionālie ieguldītāji Baltijas reģionā.

SG Capital ir dibināts 2016. gadā un pieder tā partneriem. Komandas iepriekšēja pieredze ir gūta darbojoties Ektornet (Swedbank Grupas nekustamā īpašuma pārvaldnieks) un Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrībā Latvijā.


Pašlaik uzņēmums pārvalda SG Capital Partners Fund I.


SG Capital Partners AIFP ir reģistrēts kā alternatīvu ieguldījumu pārvaldnieks, un to uzrauga Latvijas Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisija.SG Capital Partners Fund I KS


SG Capital Partners Fund I KS ir komerciālo nekustamo īpašumu fonds, kas iegulda naudas plūsmu ģenerējošos mazumtirdzniecības un biroja īpašumos Rīgā, Viļņā un Tallinā. Fonda operacionālais uzsvars ir uzlabot ēku ilgtspēju.

Darbības sākums:


17. marts 2017

Kapitāls:


EUR 80M

Finansēšanas mērķis:


50%

Ģeogrāfija:


Rīga, Viļņa, Tallina

Segments:


Mazumtirdzniecības centri, biroji

Fonda termiņš:


8 + 1 + 1

Fonda veids:


Slēgta tipa

Fonda reģistrācijas valsts:


Latvija

Nākamie fonda slēgumi:


2018/2019

Uzraudzība:


Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisija

ESG Politika


Ilgtspējīga attīstība, kura ir balstīta uz ieguldījumu pievienotās vērtības radīšanu, ir viena no SG Capital pamatvērtībām. Mūsu ilgtspējas stratēģija galvenokārt ir vērsta uz portfelī esošo nekustamo īpašumu vides un ilgtspējības raksturlielumu uzlabošanu, tāpēc mēs veicam BREEAM-in-use sertifikāciju un turpinām attīstīt mūsu vīziju par ilgtspējīgu attīstību.
Jaunumi


SG CAPITAL IZVEIDO 53 M EURO LIELU MEŽA FONDU

2022. gada 28. Marts

Latvijā bāzētais alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks SG Capital Partners AIFP kopā ar Latvijas un Baltijas pensiju fondu līdzdalību ir izveidojis ilgtspējīgu meža un zemes fondu. Fonda galvenais fokuss ir ilgtspējīgi meža zemju ieguldījumi Latvijā un Baltijā. Fonds apsvērs arī ieguldījumu veikšanu Lietuvas un Igaunijas tirgū. Fonda sākotnējais apjoms ir 53 miljoni euro un to pakāpeniski plānots palielināt līdz 100 miljoniem euro, piesaistot jaunus investorus un ārējo finansējumu. Fonda investoru vidū ir Citadele, SEB un Swedbank pārvaldītie pensiju plāni.


Harijs Švarcs, SG Capital valdes priekšsēdētājs: “Ideja par meža fonda izveidi radās mums pirms daudziem gadiem un mēs esam priecīgi, ka ar investoru un arī valsts institūciju atbalstu, šo ideju ir izdevies sekmīgi realizēt. Laikā, kad ikdienā vienlaicīgi saskaramies gan ar ievērojamu inflācijas kāpumu, gan zemām procentu likmēm un virzību uz “zaļo kursu” un ilgtspēju, meža investīcijām ir īpaša loma, nodrošinot stabilu, ilgtspējīgu un no inflācijas pasargātu ilgtermiņa ieguldījumu pensiju plānu ieguldītājiem.”


Fonda fokuss ir nodrošināt un sekmēt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu Latvija un Baltijā, ieviešot skaidrus ilgtspējas mērķus un sekojot līdzi to regulārai izpildei. Ņemot vērā, ka likumdošana ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas jomā Eiropā ir izstrādes stadijā un tuvākajos gados ir sagaidāmas ievērojamas izmaiņas, Fondam būs svarīgi savlaicīgi pielāgoties arvien augošajām un mainīgajām prasībām.SG CAPITAL IEGĀDĀJAS LOĢISTIKAS CENTRU DREILIŅOS

2021. gada 01. Marts

SG Capital Partners Fund I ir pabeidzis 90 000m2 loģistikas kompleksa iegādi Rīgas TOP loģistikas mezglā netālu no Pļavinieku / Dreiliņu rajona, iegādājoties SIA Beinits un SIA Balt Cargo Solutions akcijas no privāto investoru grupas. Loģistikas komplekss ir pilnībā iznomāts daudziem pazīstamiem vietējiem un starptautiskiem nomniekiem, tostarp Depo, Latvijas Balzams, Via 3L, Tamro, TOP un daudziem citiem.


Īpašums atrodas vietā netālu no Rīgas blīvi apdzīvotajiem Pļavinieku, Mežciema, Dreiliņu mikrorajoniem un ir 20 minūšu brauciena attālumā līdz Rīgas centram un Salaspilij.


Harijs Švarcs, SG Capital izpilddirektors: “Loģistikas kompleksa atrašanās vieta un kvalitāte ir patiesi unikāla, piedāvājot lieliskus darba apstākļus ne tikai loģistikas uzņēmumiem, bet arī to darbiniekiem. Tam ir laba piekļuve ar privāto un sabiedrisko transportu, tā nodrošina darbiniekiem daudz zaļo zonu un piedāvā augstas kvalitātes pakalpojumus nomniekiem. Ilgtspēja ir viena no mūsu Fonda pamatvērtībām, un mēs to turpināsim attīstīt tālāk ”.


Darījumu finansēja Swedbank. Juridisko atbalstu pircējam sniedza advokātu birojs Kļaviņš Ellex. Pārdevēju pārstāvēja nekustamo īpašumu kompānija Latio, un juridisko atbalstu sniedza advokātu birojs Rasa, Ešenvalds. Puses ir vienojušās, ka darījuma noteikumi, tostarp cena, būs konfidenciāli.


SG CAPITAL NĀK KLAJĀ AR ZĪMOLU VIENAI NO STRAUJĀK AUGOŠAJĀM DARĪJUMU APKAIMĒM RĪGĀ. IEPAZĪSTIES- SKANSTES CITY!

2019. gada 21. Oktobris


FKTK IZSNIEDZ ALTERNATĪVO IEGULDĪJUMU FONDU PĀRVALDNIEKA LICENCI SIA SG Capital Partners AIFP

2019. gada 13. Maijs

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome, ņemot vērā tirgus dalībnieka iesniegumu, ir pieņēmusi lēmumu izsniegt SIA SG Capital Partners AIFP licenci alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka darbībai.

SIA SG Capital Partners AIFP kopš 16.11.2016. bija reģistrēta kā alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, attiecīgi, tagad saņemot licenci, ir anulēta SIA SG Capital Partners AIFP kā alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka reģistrācija.

SIA "SG Capital Partners AIFP" atļauts arī pārvaldīt komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu stratēģijas alternatīvo ieguldījumu fondus, kā arī tās pārvaldībā ir slēgtais alternatīvo ieguldījumu fonds KS SG Capital Partners Fund 1.  


SG CAPITAL IEGĀDĀJAS SWH BIROJU CENTRU SKANSTES IELĀ

2018. gada 18. Decembris

Nekustamā īpašuma fonds SG Capital Partners Fund I KS ir iegādājies SWH Biroju centru Rīgā Skanstes ielā 50. Biroju centrs sastāv no 8 ēkām ar kopējo iznomājamo platību 40,000 kvadrātmetru un 850 autostāvvietām. Īpašuma nomnieku vidū ir daudzi pasaulē un Latvijā zināmi uzņēmumi, to vidū, Bayer, AstraZeneca, Ergo, Evry, Webhelp, Inspecta, Merks, Mogo, Citadele filiāle, Valsts Kontrole un daudzi citi.

Harijs Švarcs, SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs: “Iegādātais īpašums sekmīgi papildina fonda īpašumā esošo Duntes Nami biroju īpašumu (7300m2), kas atrodas blakus. Kopumā tas veido lielāko biroju kompleksu Skanstes ielā un Rīgā kopumā, ar ļoti teicamu infrastruktūru un papildus attīstības iespējām vairāk kā 25,000 kvadrātmetru platībā. Mēs plānojam veikt ievērojamus ieguldījumus biroju centra tālākā darbībā, uzlabojot mūsu nomnieku ērtības un īpašuma kopējo ilgtspēju (BREEAM sertifikācija).”

Aigars Kesenfelds, lielākais SWH Grupas akcionārs: “Pēdējo gadu laikā mēs esam ieguldījuši ievērojamus resursus SWH centra attīstībā, izveidojot to par modernu un mūsdienīgu biroju kompleksu Rīgas centrā. Esam gandarīti, ka mūsu darbu un centra tālāko attīstību pārņems SG Capital profesionāļu komanda.“

SG Capital Partners Fund 1 KS ir Latvijā reģistrēts komerciālā nekustamā īpašuma fonds, kuru pārvalda Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldītājs SG Capital Partners AIFP. Fonda mērķis ir veikt ieguldījumus naudas plūsmu ģenerējošos īpašumos Baltijā, gūstot ienākumus Fonda ieguldītājiem un uzlabojot īpašumu ilgtspēju. Šī gada laikā Fonds ir iegādājies biroju ēkas Rīgā Brīvības ielā 39 un Duntes ielā 3.

Darījumā no pārdevēja puses piedalījās juridiskais birojs “Fort legal” un nekustamo īpašumu kompānija “Latio”. Pircēja juridisko atbalstu nodrošināja juridiskais birojs “Klavins Ellex”. Darījuma finansē AS Citadele banka. Darījuma puses ir vienojušas neatklāt darījuma nosacījumu detaļas.


 SG CAPITAL PARTNERS  IEGĀDĀJĀS BIROJU ĒKU "DUNTES NAMI" 

2018. gada 11. Jūlijs


Komerciālā nekustamā īpašuma fonds SG Capital Partners Fund I KS (fonds) ir iegādājies otro īpašumu – Duntes Nami biroju ēku – Rīgā. Biroju ēka atrodas Duntes ielā 3, strauji augošajā Skanstes rajonā. Tādi starptautiski pazīstami uzņēmumi kā Moller Baltic Import, GlaxoSmithKline, Intrum un citi nomā telpas biroju ēkā.


Harijs Švarcs, SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs: “Šī biroju ēka ir labs papildinājums mūsu augošajam komerciālā nekustamā īpašuma portfelim. Ēkas atrašanās vieta starp Valdemāra, Skanstes un Duntes ielām nodrošina tai lielisku piekļuvi gan ar sabiedrisko, gan arī privāto transportu. Skanstes rajons arī tuvāko gadu laikā iegūs no būtiskiem infrastruktūras uzlabojumiem. Mēs plānojam veikt nozīmīgas investīcijas ēkas modernizēšanā un uzlabot tās ilgtspēju (BREEAM sertifikācija), kas sniegs būtiskus ieguvumus ēkas nomniekiem.”


“Luminor vēlas radīt labāko finanšu ekosistēmu saviem klientiem, un mums ir īpaši svarīgi atbalstīt uzņēmumus, kuri ar savu darbību rada pievienoto vērtību Baltijas valstu tirgiem,” uzsver Jānis Buks, Luminor valdes loceklis un Korporatīvā departamenta vadītājs.

“Priecājamies, ka līdz ar šo darījumu esam uzsākuši sadarbību ar perspektīvu vietējo investīciju fondu, kura mērķis ir ieguldīt un attīstīt ilgtspējīgus nekustamos īpašumus Baltijas valstu galvaspilsētās, tādējādi sniedzot būtiskus ieguvumus gan nomniekiem, gan pilsētvidēm kopumā.”


SG Capital Partners Fund I KS ir komerciālo nekustamo īpašumu fonds, kuru pārvalda nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks SG Capital Partners AIFP (SG Capital). Fonds veic ieguldījumus naudas plūsmu ģenerējošos mazumtirdzniecības un biroju īpašumos Baltijas valstīs. Pirmais fonda īpašums – biroju ēka ar platību 3,008 m2, kuru tas iegādājās 2018. gada aprīlī – atrodas Brīvības ielā 39, Rīgā. Fonda turpmākā stratēģija iekļauj plānus papildināt nekustamo īpašumu portfeli ar īpašumiem Baltijas valstu galvaspilsētās.


Duntes Namu būvniecība tika pabeigta 2007. gadā. Biroju ēkas kopējā platība ir 12,394  m2 tai skaitā ietilpīga pazemes stāvvieta. Biroju telpas šobrīd ir iznomātas 14 nomniekiem.


Pārdevēju East Capital Baltic Property Fund AB konsultēja advokātu birojs Vilgerts. Pārdošanas procesu vadīja un pārrunas koordinēja Catella Corporate Finance. Pircēju konsultēja advokātu birojs Ellex Kļaviņš un nodokļu konsultantu sabiedrība Tax Link. Darījumu finansēja Luminor banka.


SG Capital Partners AIFP ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldnieks ar uzsvaru uz investīciju ilgtspēju. Vairāki reģionā lielākie pensiju fondi un finanšu institūcijas ir investori fondā. SG Capital ir dibināts 2016. gadā un pieder tā partneriem. SG Capital Partners AIFP ir reģistrēts kā alternatīvu ieguldījumu pārvaldnieks un to uzrauga Latvijas Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisija.SG CAPITAL PARTNERS PAR 6.3 MILJONIEM EURO IEGĀDĀJĀS BIROJU ĒKU RĪGĀ 

2018. gada 10 .aprīlis

SG Capital Partners AIFP pārvaldītais nekustamā īpašuma fonds SG Capital Partners Fund 1 par 6.3 miljoniem euro ir iegādājies Open Office biroju ēku Brīvības ielā 39, Rīgā no SIA Dagas A.


Harijs Švarcs, SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs: “Iegādātais īpašums ļoti labi atbilst fonda svarīgākajiem kritērijiem – lieliska atrašanās vieta pilsētas centrā, stabila naudas plūsma fonda investoriem un atraktīvs kopējais investīciju ienesīgums, kas vairākkārt pārsniedz alternatīvas ieguldījumu iespējas ar zemu risku.“


Biroju ēka, kas vēsturiski pazīstama kā “Sniķera nams”, ir būvēta laikā no 1929.-1931. gadam pēc slavenā latviešu arhitekta Eižena Laubes projekta LU profesora, ģenerāļa Pētera Sniķera vajadzībām un tikusi pilnībā atjaunota 2008. gadā.


Andris Kupcis, SIA “Dagas A” valdes priekšsēdētājs: “Šo namu atjaunojot un pārvaldot daudzu gadu garumā, esam īpaši centušies saglabāt šī nama īpašo vēsturisko auru un vērtību, vienlaicīgi nodrošinot visas mūsdienīgam biroju centram nepieciešamās prasības. Tieši šādas ēkas visā pasaulē kļūst par īpaši iekārojamām biroju vietām starptautiskiem uzņēmumiem, vēstniecībām un citiem uzņēmumiem, kuriem ir svarīga laba atrašanās vieta pilsētas centrā, atpazīstamība un prestižs. Šādu ēku vērtība ar katru gadu tikai pieaug. Esam priecīgi, ka mūsu ilgo gadu darbu un sekmīgo sadarbību ar nomniekiem pārņems SG Capital Partners profesionālā komanda.”


Savā turpmākajā darbībā SG Capital pievērsīs īpašu uzmanību ēkas ilgtspējas nodrošināšanai, uzlabojot tās energoefektivitāti, vides resursu patēriņu, darba vides komfortu un veicot ēkas BREEAM sertifikāciju. Ēkas pašreizējo nomnieku vidū ir apdrošināšanas akciju sabiedrība Gjensidige Baltic, Caffeine un zvērinātas revidentes I. Liepiņas birojs.


SG Capital Partners Fund I fokuss ir iegādāties naudas plūsmu ģenerējošus aktīvus Rīgā, Viļņā un Tallinā biroju un tirdzniecības platību segmentos, kas atbilst augstiem ilgtspējas kritērijiem (BREEAM sertifikācija), vai kuriem ir potenciāls tādu sasniegt. Fonda ieguldītāju vidū ir SEB, Swedbank un INVL pārvaldītie pensiju fondi.


SG Capital Partners Fund I ir pirmais ilgtspējīgais komerciālā nekustamā īpašuma fonds Baltijā. Ilgtspējīgas ēkas patērē mazāk resursu un enerģijas, tām ir zemākas uzturēšanas izmaksas, labāka investīciju atdeve, kā arī veselīgāka vide, kas sekmē darbinieku produktivitāti. Ēku ilgtspējas akreditācija (BREEAM, “Green Building Council” vai “LifeCycle Standard”) ir svarīga ne tikai nomniekiem, bet arī investoriem un tās nozīme nākotnē aizvien pieaugs.


SIA “SG Capital Partners AIFP” ir 2016. gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks. Tā mērķis ir piesaistīt institucionālo klientu līdzekļus un ieguldīt tos komerciālā nekustamā īpašuma jomā. SG Capital Partners pieder tā dibinātājiem partneriem.

SG Capital Partners izveido 80 miljonu euro investīciju fondu ilgtspējīga Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma iegādei

2017.gada 17.maijs

SG Capital Partners ir izveidojis 80 miljonu euro investīciju fondu, lai iegādātos ilgtspējīgu Baltijas komerciālo nekustamo īpašumu. Fonda fokuss ir iegādāties naudas plūsmu ģenerējošus aktīvus Rīgā, Viļņā un Tallinā biroju un tirdzniecības platību segmentos, kas atbilst augstiem ilgtspējas kritērijiem (BREEAM sertifikācija), vai kuriem ir potenciāls tādu sasniegt.


Harijs Švarcs, SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs: “Mēs redzam augošu interesi no starptautisk0 un vietējo kompāniju puses īrēt un iegādāties telpas ilgtspējīgās un videi draudzīgās ēkas, kas sniedz augstu komforta līmeni to darbiniekiem. Darbinieki ir kompānijas vērtīgākais resurss un, sniedzot tiem labākos iespējamos darba apstākļus, uzņēmumi rūpējas arī par savu nākotni. Ieguldījums darbinieku komfortā un veselībā atmaksājas” .


Fonda kopējais plānotais apjoms ir 200 miljoni euro. Fonda termiņš ir 8 +2 gadi. Fonda ieguldītāju vidū ir SEB, Swedbank un INVL pārvaldītie pensiju fondi, kā arī lielākā privātbanka Baltijā – ABLV banka. Fonda pirmā slēguma kapitāla apjoms sastāda 41. miljonu euro. Nākamie fonda slēgumi gaidāmi 2017. un 2018. gadā.


Jānis Rozenfelds, AS SEB Investment Management, valdes priekšsēdētājs: “Baltijas komerciālais nekustamais īpašums piedāvā atraktīvas ieguldīšanas iespējas, sevišķi salīdzinājuma ar līdzvērtīgiem aktīviem Eiropā. Fonda komandai ir spēcīga investīciju pieredze un fonda fokuss uz ieguldījumu ilgtspēju labi atbilst pensiju plānu dalībnieku ilgtermiņa interesēm un arī mūsu korporatīvajām vērtībām”.


Andris Kovaļčuks, AS New Hanza Capital, valdes priekšsēdētājs: “Ilgtspējīga nekustamā īpašuma fonda izveidošana ir nozīmīgs solis Baltijas kapitāla tirgus attīstībā. Vēl nozīmīgāku to padara spēcīgais vietējo pensiju fondu un vadošo finanšu institūciju atbalsts. Tā ir laba ziņa Latvijas investīciju pārvaldīšanas nozarei, jo norāda, ka mēs sekmīgi sekojam globālo finanšu tirgus norisēm.”


SG Capital Partners Fund I ir pirmais ilgtspējīgais komerciālā nekustamā īpašuma fonda Baltijā. Hadlijs Barrets, fonda ilgtspējas padomnieks, nekustamā īpašuma attīstītājs un akreditēts BREEAM/LEEDS auditors, norāda: “Ilgtspējīgas ēkas patērē mazāk resursu un enerģijas, tām ir zemākas uzturēšanas izmaksas, labāka investīciju atdeve, kā arī veselīgāka vide, kas sekmē darbinieku produktivitāti. Ēku ilgtspējas akreditācija (BREEAM, “Green Building Council” vai “LifeCycle Standard”) ir svarīga ne tikai nomniekiem, bet arī investoriem. Ēku ilgtspējas sertifikācija nozīme nākotnē aizvien pieaugs.”


SIA “SG Capital Partners AIFP” ir 2016. gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks. Tā mērķis ir piesaistīt institucionālo klientu līdzekļus un ieguldīt tos komerciālā nekustamā īpašuma jomā. SG Capital Partners 70% kapitāla daļu pieder tā dibinātājiem un 30% ABLV grupas uzņēmumam “AS New Hanza Capital”.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu reģistrēt alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku SIA SG Capital Partners AIFP un slēgto alternatīvo ieguldījumu fondu KS SG Capital Partners Fund 1.

 2016. gada 16. novembris 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Objekti


BRĪVĪBAS IELA 39, RĪGA, LATVIJA

Tips:

Biroju ēka ar tirdzniecības telpām 1.stāvā.

Platība:

Iznomājamā platība -  2'482 kv.m.

Iegādes gads

2018

                                DUNTES IELA 3, RĪGA, LATVIJA 

Tips:

Biroju ēka ar tirdzniecības telpām 1.stāvā.

Platība:

Iznomājamā platība -  7'334 kv.m.

                            SKANSTES IELA 50, RĪGA, LATVIJA

Tips:

Biroju ēku komplekss

Platība:

Iznomājamā platība -  26'407 kv.m. (esošajās ēkās)


Iznomājamā platība -  13'758 kv.m. (būvniecības stadijā)

Iegādes gads:

Vadība


Harijs Švarcs

Partneris

 Valdes priekšsēdētājs

• 20 gadu investīciju vadības pieredze

• Maģistra grāds finansēs un ekonomikā - Cass Business School, City University (Londona) Pēteris Grieze

Partneris

 Valdes loceklis

• 20 gadu pieredze profesionālajā nekustamo īpašumu pārvaldībā

• Bakalaura grāds - Banku augstskolā (Latvija)Rihards Šafranovičs

Direktors

Valdes loceklis​​​​​​​

• 13 gadu pieredze profesionālajā nekustamo īpašumu pārvaldībā

• Maģistra grāds projektu vadībā- Latvijas Universitāte. Bakalaura grāds inženierzinātnēs – Rīgas Tehniskā Universitāte.


Kontakti


Lauks ir jāaizpilda Nepareizs e-pasts
Lauks ir jāaizpilda Nepareizs e-pasts
Lauks ir jāaizpilda
Jūsu ziņojums ir nosūtīts
Atvainojiet, jūsu ziņojums netika nosūtīts

Tālrunis:

+371 26 44 32 62

SIA SG Capital Partners AIFP
Reg. nr.: 40103946854

Skanstes iela 50, Rīga, LV-1013

Copyright © 2016. All rights reserved.